Студеничани го донира амбулантното возило на Министерство за здравство

Поради вонредната состојба што ја зафати нашата земја Советот на Општина Студеничани на вонредна седница донесе решение да го донира амбулантното возило со ...
| | веќе видена | слични

Обезбедени се 15.000 заштитни маски и средства за дезинфекција, наменети за институциите и за граѓаните, соопштија денеска од Општина Чаир. Од Општината ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Не е време за кампања, вели полковникот Драган Ковачки, кој ја повика власта наместо за партиски цели, вонредната состојба да ја користи за борба против ...
| | веќе видена | слични

Останато

Почина 65-годишна жена од коронавирусот, информираше министерот за здравство Венко Филипче, нагласувајќи дека пациентката имала повеќе коморбидитети: хронично ...
сите 760 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје вчера попладне поднесе предлог за издавање казнен налог против уште три лица поднесе, заради „Непостапување според ...
сите 290 | | | веќе видена

Помина цела една недела откако ВМРО-ДПМНЕ ги повика министрите и функционерите на власта да се откажат од своите плати, а од СДСМ ни трага ни глас. Нема ниту ...
сите 237 | | | веќе видена

Додека државата, сите институции и граѓани се борат со здравствените и економски последици од коронавирусот, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ мора да ги ...
сите 149 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Студеничани го донира амбулантното возило на Министерство за здравство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: