Вежба и со 70 години: Мите Митев им покажа на фудбалерите на Саса како да вежбаат ’стомачни’ (ВИДЕО)


Мите Митев е еден од најискусните фудбалски тренери во Македонија, а и со 70 години се уште е супер витален и вежба. Тој со видео порака им покажа како да ...
| | веќе видена | слични

Британскиот борд за контролана боксот ги разгледа коментарите кои Били Џо Сандерс, светски првак во супер средна категорија ги изнесе во видео кое го сними во ...
| | веќе видена | слични

Еден жител на Ниш решил да им го разубави времето на своите сограѓани додека се во изолација.Тој на својата терара извади вистинско озвучување го зема ...
| | веќе видена | слични

Секој на свој начин се бори со изолација и мерките воведени за да се одбраниме од ширењето на коронавирусот. Момче од Риека кое е во домашен карантин го ...
| | веќе видена | слични

Карантинот поради коронавирусот предизвика многу луѓе низ светот да ги покажат своите музички таленти на балконите, забавувајќи ги соседите за време на овие ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 583 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 506 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 230 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 273 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 142 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вежба и со 70 години: Мите Митев им покажа на фудбалерите на Саса како да вежбаат ’стомачни’ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: