Wizz Air ги суспендира летовите од скопската база до 4 април

2 копии
6 копии
3 копии
14 копии
2 копии

„Изиџет“ е последниот меѓународен авиопревозник кој ги прекина сите летови поради пандемијата на коронавирусот, соопшти денеска авиокомпанијата, наведувајќи ...
| | веќе видена | слични

Компанијата денеска соопшти дека патниците со резервирани билети погодени од овие суспендирани летови кои ги направиле резервациите директно на wizzair.com или ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Виз Ер најголемата ниско-буџетна авиокомпанија во Централна и Источна Европа, најави дека како резултат на пролонгираните забрани за патување на сите летови од ...
| | веќе видена | слични

Овие летови се резултат на соработката помеѓу „Wizz Air“ и Владата на Република  Македонија, / Првиот лет со кој се вратија македонските патници од Малта ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот конзулат во Њујорк препорача руските државјани во САД што е можно побрзо да се вратат во Русија „бидејќи постои можност САД да го затворат својот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зголемувањето на бројот на дијагностицирани во изминатите денови се должи на непочитување на рестриктивните мерки од претходната фаза рече вечерва техничкиот ...
сите 306 | | | веќе видена

Датумот на изборите е детерминиран со уредбата со законска сила која има важење до завршување на вонредната состојба. Во оној момент кога ќе заврши вонредната ...
сите 426 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето на граѓаните, соопшти министерот за ...
сите 235 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, три месеци по дијагностицирањето на првиот случај со коронавирусот во нашата држава, оцени дека епидемијата е целосно ...
сите 245 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 227 | | | веќе видена

Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион ...
сите 104 | | | веќе видена

Само Костадин Костадинов може да излезе и да бара брзи избори во ден кога имаме 3 нови мртви од коронавирус, се вели со соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.Во ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Wizz Air ги суспендира летовите од скопската база до 4 април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: