Рундек направи коронавирус преработка на неговиот хит: „To što perem to su ruke“


Како и многу други уметници од регионот и ширум светот, и Дарко Рундек сними видеопорака до фановите поврзана со актуелната пандемија на коронавирус. „Овој ...
| | веќе видена | слични

Веројатно ова го слушнавте безброј пати во последните неколку недели, но овој ракун е тука да ве потсети дека треба да ги миете рацете, пренесува “People”. Во ...
| | веќе видена | слични

Сите оние кои мислеа дека миењето раце го совладале уште во основно училиште, откако ќе го погледнат новото видео ќе сфатат дека не биле баш толку темелни и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ рече дека државата треба да испрати економски јасна порака за бората против епидемијата на коронавирус , дека секој ...
сите 222 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 95 | | | веќе видена

Сега сте во возот за преговарање и тој ја напушти станицата, вели евроамбасадорот Самуел Жбогар во интервјуто за МИА. - Земјите членки конечно се согласија за ...
сите 338 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 305 | | | веќе видена

На истата владина седница на која ќе се расправа за доброволно откажување од платата на Рената Дескоска од 70 илјади денари, на братучедот на Дескоска, Николче ...
сите 69 | | | веќе видена

Заев не обезбеди пари навреме, ќе плаќаме скапи камати, потребно е итно спроведување на антикризните мерки Факти кои го одбележаа денот: 1. Заев не обезбеди ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рундек направи коронавирус преработка на неговиот хит: „To što perem to su ruke“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: