Денеска без одлука за иднината сезоната во кошаркарскиот шампионат

Европското првенство во кошарка за мажи кое треба да се игра следната година, можеби ќе биде одложено, а проблем се термините на Евробаскетот и на ...
| | веќе видена | слични

Сезоната во кошаркарска Италија и дефинитивно беше прекината, притоа не беше прогласен шампион иако тимот на Виртус Болоња се наоѓаше на чело на табелата во ...
| | веќе видена | слични

Никој не може со сигурност да предвиди какви денови не чекаат во битката со коронавирус и кога точно сите ќе се вратиме на секојдневните обврски, а спортот ќе ...
| | веќе видена | слични

ФИБА го пренесува ставот на Претседателот и Генералниот секретар, Хамане Нианг и Андреас Заглис, кои не ја кријат загриженоста од појавата на вирусот COVID-19 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 629 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 374 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 381 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска без одлука за иднината сезоната во кошаркарскиот шампионат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: