Кескоски: Мерките за коронавирусот се контадикторни

2 копии
2 копии

Ленче Нелоска, експерт по јавно здравје говореше за корона вирусот и посочи дека според неа е задоцнето со многу важни мерки од страна на владата. Таа смета ...
| | веќе видена | слични

Златко Кескоски во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за кризата во која се наоѓа Република Македонија поради Корона вирусот при што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Епидемилогот Драган Даналиовски и поранешен министер за здравство во емисијата Анализа на ТВ 24 истакна дека рестриктивните мерки власта требаше да ги превземе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерите на Алијансата за Албанците и Алтернатива Зијадин Села и Африм Гаши нема да одат на средбата на челниците на партиите од албанскиот политички блок што ...
сите 690 | | | веќе видена

Нови 139 случаи со Ковид-19 од 1.627 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Оздравени се вкупно ...
сите 510 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести, како што најави вчера министерот за здравство Венко Филипче, треба да има завршен состанок, по што би требало да биде закажана ...
сите 502 | | | веќе видена

Mинистерката за финансии Нина Ангеловска демантира дека подигнала штеден депозит од Еуростандард банка, по информацијата дека банката ќе ја изгуби лиценцата за ...
сите 105 | | | веќе видена

Низ светот се зголемија грижите за безбедноста на складирањето на амониум нитрат по експлозијата во Бејрут, Либан. Хемикалијата се користи како ѓубриво или во ...
сите 198 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 168 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 168 | | | веќе видена

Неизвесно е одржувањето на денешната седница на Собранието што вчера ја најави претседавачот на новиот парламентарен состав Талат Џафери. Од собраниските ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кескоски: Мерките за коронавирусот се контадикторни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: