Кескоски: Државата нема донесено стратегија за тоа како треба да се справи со кризи

Златко Кескоски во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за кризата во која се наоѓа Република Македонија поради Корона вирусот при што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ленче Нелоска, експерт по јавно здравје говореше за корона вирусот и посочи дека според неа е задоцнето со многу важни мерки од страна на владата. Таа смета ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Епидемилогот Драган Даналиовски и поранешен министер за здравство во емисијата Анализа на ТВ 24 истакна дека рестриктивните мерки власта требаше да ги превземе ...
| | веќе видена | слични

Останато

З7- годишна родилка почина денеска во Охрид. Направен е веднаш тест за коронавирусот, а плодот е изваден хируршки. Се претпоставува дека жената починала поради ...
сите 216 | | | веќе видена

Преку видеоконференција утре ќе се одржи првиот состанок на министрите за надворешни работи на земјите членки на НАТО, на кој полноправно ќе учествува и ...
сите 237 | | | веќе видена

На овој голем ден и денешен празник за владата на Заев, дојдовме да кажеме дека навистина „блескаме“. „Блескаме“ со тоа што буџетот е полн, секој граѓанин ќе ...
сите 288 | | | веќе видена

Кумановското основно јавно обвиунителство поднесе предлози за казни против три лица од овој град кои со намера да предизвикаат тепачка, го прекршиле ...
сите 285 | | | веќе видена

Додека државата, сите институции и граѓани се борат со здравствените и економски последици од коронавирусот, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ мора да ги ...
сите 146 | | | веќе видена

Во Штип се регистрирани два случаи на семејно насилство, во кои жртви се жени.Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова информира дека во првиот случај вчера ...
сите 407 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кескоски: Државата нема донесено стратегија за тоа како треба да се справи со кризи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: