Кејт и Вилијам посетија болница во Лондон: Еве зошто нејзиниот аутфит е полн погодок

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам во вторникот посетија лондонска болница за да им се заблагодарат на вработените за нивната работа во текот на пандемијата на ...
| | веќе видена | слични

 Нормално е да сакате да ги пробате сите модни трендови, но понекогаш е тешко да прифатите дека некои од нив, едноставно, нема да ви стојат добро. Понекогаш ...
| | веќе видена | слични

 Накитот може да направи многу за вашиот изглед. Всушност, некогаш се потребни само пар добри обетки за целата комбинација да изгледа гламурозно. Но, исто ...
| | веќе видена | слични

Иако веќе со децении се парче без кое ниту една сезона не може да пројде, се чини дека дојде време фармерките малку да “одморат”. Наместо нив во сезоната ...
| | веќе видена | слични

Кој вели дека за време на изолација треба да ги пуштиме модните трендови “во вода“? Сигурно ви здодеаја широките, домашни маици и тренирки и баш сега имате ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 583 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 506 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 230 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 273 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 142 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кејт и Вилијам посетија болница во Лондон: Еве зошто нејзиниот аутфит е полн погодок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: