Полициски час за младите до 18 години од 21 часот до 12 напладне

Во сите држави од регионот властите воведоа слични мерки околу ограничувањето на движењето за спречување на ширењето на коронавирусот. Полициски час нема во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првото детектирано лице со овој вирус беше во почетокот на јануари, лице кое лежело во болница поради други околности, а вирусот бил откриен подоцна. Во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на Косово донесе нови мерки за спречување на ширењето на новиот коронавирус во земјата, меѓу кои е и новото време на ограничување на движењето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Белгија има техничка влада надлежна само за тековните работи од 21 декември 2018 година. Тогаш беше решено да не се оди на избори, туку да се чека редовниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Речиси 70 отсто од граѓаните ќе излезат на гласање на парламентарните избори доколку здравствените власти дадат зелено светло за тоа. Тие нема да се чуствуваат ...
сите 691 | | | веќе видена

Лидерот на тимот доктори кои ја направија првата трансплантација на срце д-р Сашко Јовев, во интервју за ТВ24 рече дека пациентот е стабилен и веќе не е на ...
сите 260 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, истакна дека се загрижувачки фотографиите кои во текот на вчерашниот ден се појавија на социјалните мрежи, каде што се ...
сите 352 | | | веќе видена

Семејните ифтарски прослави во текот на минатите недели се причина за големиот број на заразени во општината Гази Баба, вели градоначалникот Борче Георгиевски. ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска оствари работна средба и ги посети полициските службеници кои се распоредени на полициските пунктови во околината на Тетово и ...
сите 240 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил ...
сите 168 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува со заложбите за поголема помош на граѓаните, компаниите, стопанството погодени од коронакризата, преку пакет економски ...
сите 276 | | | веќе видена

Неверојатен избор на гостин и тема на последната емисија 360 Степени на Алсат М во моменти кога се зголемува бројот на заразени и починати од Ковид19, кога ЈО ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полициски час за младите до 18 години од 21 часот до 12 напладне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: