Фудбалерите на Интер излегоа од карантин, нема знаци на заболени

Интер пред два дена ги ослободи странските фудбалери да се вратат во татковината откако 14 дена беа во карантин. Диего Годин се врати во Уругвај, но не е ...
| | веќе видена | слични

Диего Годин одлучи да ја напушти Италија и во родниот Уругвај да го доработи предвидениот карантин, одлука која по се изгледа се должи на задоцнетите мерки кои ...
| | веќе видена | слични

Пред две недели, Даниеле Ругани стана првиот заразен фудбалер во Серија А со коронавирус. После дефанзивецот позитивен беше тестот и на неговата бремена ...
| | веќе видена | слични

Даниеле Ругани пред две недели стана првиот заразен фудбалер од Серија А со коронавирус, а вчера неговата девоја Микела направи скандал со својата изјава. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не смее да дозволи Комисијата за заразни болести да потпадне под политички притисок истакна доктор Ненад Лазаров во гостувањето во емисијата „А што не е ...
сите 569 | | | веќе видена

Наместо да изнесе предлози за нови мерки за заштита на населението од коронавирусот, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, зборува само за избори, рече на денешната ...
сите 349 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 153 | | | веќе видена

Премиерката на Нов Зеланд, Џакинда Ардерн, изјави дека е ужасната од смртта на Џорџ Флојд, изразувајќи задоволство што граѓаните на нејзината земја изразија ...
сите 206 | | | веќе видена

Министерството за здравство апелира до граѓаните да ги почитуваат во целост мерките и препораките за заштита од коронавирусот. На вчерашната прес-конференција, ...
сите 551 | | | веќе видена

Денеска властите во Грција усвоија нов сет на мерки кои носат и нови забрани пред претстојната сезона. Според најновите одредби, не само што е ограничен бројот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фудбалерите на Интер излегоа од карантин, нема знаци на заболени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: