Харви Вајнстин позитивен на тест за коронавирус – паника во затворот каде отслужува казна

Позитивниот тест со наод за присуство на коронавирус кај Харви Вајнстин предизвика паника во затворот кадешто тој ја отслужува затворската казна за сексуална ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

68 годишниот Вајнстин е во изолација во затворот Венде во Бафало, изјавил официјален претставник на полицијата. Истиот извор порачал дека неговите резултати од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Холивудскиот продуцент, осуден за сексуални напади и силување, Харви Вајнстин е заболен од новиот коронавирус, пренесуваат американските медиуми. Филмаџијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 559 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција нагласи дека системот не потфрлил во однос на заштитата на здравјето на медицинскиот ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 197 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Харви Вајнстин позитивен на тест за коронавирус – паника во затворот каде отслужува казна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: