Техника за дишење која брзо ќе ве смири во стресни ситуации

2 копии

Во стресни ситуации лесно може да не фати паника. Тоа неконтролирано чувство на страв го пратат и разни физички симптоми како што се брзо чукање на срцето, ...
| | веќе видена | слични

Стручњаците предупредуваат да не посегнувате по алкохол во надеж дека ќе се чувствувате подобро во самоизолација. Експертите од СЗО ги предупреди лугето што ...
| | веќе видена | слични

1. Вода и чај Водата и некои видови на чај можат да ви дадат чувство на ситост и така да го смират вашиот апетит. Многу често чувството за жед го мешаме со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ако некој знае што е изолација, тоа сигурно се овие луѓе. Еве неколку совети, како времето побрзо да ви помине во изолација. Рутина, рутина, рутина… Рајан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 285 пациенти со коронавирус се дијагностицирани во државава, 12 се излекувани и испишани од болничко лекување, а седум се починати. Коронавирусот не ...
сите 643 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 275 | | | веќе видена

Европската комисија донесе одлука да им додели 38 милиони евра на земјите од Западен Балкан за помош со заштитна опрема и медицински помагала, за да се справат ...
сите 412 | | | веќе видена

Охрид, 30. март 2020 (Inpress) – Основното јавно обвинителство од Охрид, до надлежниот суд во Охрид, достави предлог за издавање казнен налог против едно лице ...
сите 258 | | | веќе видена

Околу 100.000 семејства ќе бидат погодени од мерката за кратење на плати во администрација со што средната класа ќе се сведе на сиромаштија, изјави во Топ Тема ...
сите 189 | | | веќе видена

Во сите држави од регионот властите воведоа слични мерки околу ограничувањето на движењето за спречување на ширењето на коронавирусот. Полициски час нема во ...
сите 134 | | | веќе видена

Охрид, 30. март 2020 (Inpress) – Во услови кога се соочуваме со справување со заканата од ширење на пандемијата со КОВИД-19, заради која имаме и вонредна ...
сите 162 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Техника за дишење која брзо ќе ве смири во стресни ситуации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: