Срцето на нејзината ќерка го донирала на 15-годишно девојче – сега имаат пријателство за цел живот

 Животот на сега 16-годишната Бруклин бил спасен поради тоа што ѝ било донирано срце. Ема Хамлин (40) трагично ја загубила својата 15-годишна ќерка Алидија, ...
| | веќе видена | слични

Тинејџер од Португалија (14), без хронични болести, станал најмладата жртва на коронавирусот во Европа. Детето од местото Овар, оддалечено на час и половина од ...
| | веќе видена | слични

Никој не е заштитен од подмолниот коронавирус, а потсетник за тоа е трагичната приказна за 16-годишното девојче од Франција, Жули. Енергична и полна со живот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

За жал, ова 16-годишно девојче починало како последица на опасниот вирус – коронавирусот. Оваа ученичка од Франција, без посериозна здравствена состојба ...
| | веќе видена | слични
5 копии

16-годишната Џули А. е најмладата жртва на коронавирус во Франција и се верува дека е најмладата жртва во Европа, пренесува АФП. Џули починала вчера во Париз и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

16 годишната ученичка од Париз, Јулија А. без посериозна здравствена состојба станала една од најмладата жртва во Европа на коронавирусот. Таа имала ...
| | веќе видена | слични

Втора година по ред 10-годишно девојче од Струга беше изложено на ризик да остане без терапија за ретката болест која ја има, бидејќи Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 226 | | | веќе видена

И покрај тоа што вчера ДЗСИ утврди прекршувања во работата на дежурниот лекар Инфективното одделение од Охрид тврди дека 66 годишната пациентка од струшко која ...
сите 158 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 194 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, по денешните економски мерки што ги објави Владата искоментира дека сепак поголемиот дел од неговите предлози биле ...
сите 303 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе предлози за издавање казнен налог против девет лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Срцето на нејзината ќерка го донирала на 15-годишно девојче – сега имаат пријателство за цел живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: