Скопје танцовиот театар бесплатно ќе емитува претстави во сопствена продукција на својот Јутјуб канал


Скопје танцовиот театар соопшти дека од денеска, 23 март, од 18:30 часот на својот Јутјуб канал ќе почне со бесплатно премиерно емитување на претстави во ...
| | веќе видена | слични

Кумановскиот театар, по повод Светскиот ден на театар (27 март), на својот Јутуб канал ја постави култната престава „Game over“, чија прва премиера беше во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дел од претставите на репертоарот на Театарот за деца и младинци ќе се прикажува секоја недела од 12 часот на МРТВ. Претставата „Убавицата и ѕверот“ веќе беше ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 559 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 197 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Компаниите што ќе поделат дивидента не може да користат поволност, ќе има критеируми да нема отпуштање работници. Секој еден којшто отпуштил работници веднаш ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје танцовиот театар бесплатно ќе емитува претстави во сопствена продукција на својот Јутјуб канал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: