Еди Рама со апел до граѓаните: Ве молам како Христос и Мухамед не играјте си со оган!

Албанскиот премиер Еди Рама продолжува да ги повикува граѓаните строго да ги почитуваат препораките кои се однесуваат на забраната за движење и да не ги кршат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
3 копии

Албанскиот премиер Еди Рама денеска испрати уште една охрабрувачка порака до граѓаните за ситуацијата низ која поминува земјата со Ковид-19. – Имајте доверба, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Влада објави дека граѓаните ќе мора да бараат дозвола за да излезат по основните набавки. Премиерот Еди Рама кажа дека луѓето можат да аплицираат онлајн преку ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии
2 копии

Албанската Влада во актуелната сосотојба со коронавирсот ја менува повторно шемата на движење на целата територија на земјата. Освен полицискиот час во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од понеделник со специјална дозвола, само еден член од семејството ќе може да излегува по еден нас со цел да ги набави потребните продукти, одлучи владата во ...
| | веќе видена | слични

Адриатик Алимади, пратеник во албанското собрание, преку неговиот Фесбук профил објави дека тој и неговата сопруга се позитивни на КОВИД-19, пренесуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 167 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес ќе одржи билатерална средба со Петер Сијарто, министер за надворешни работи на Унгарија, со чија посета во ...
сите 181 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 87 | | | веќе видена

Мажот е татко на инфицирано лице кое пред неколку дена е примено во ЈЗУ Општа болница Велес откако останатите членови на семејството се изолирани во домашни ...
сите 171 | | | веќе видена

Каматните стапки на банките нема да смеат да бидат повисоки од 5,75 отсто. Ова произлегува од Уредбата со законска сила што Владата ја усвоила во четвртокот ...
сите 509 | | | веќе видена

На дебатата најавени се обраќања на претседателот на државата Стево Пендаровски, техничкиот премиер Оливер Спасовски и шефот на канцеларијата за врски на НАТО ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еди Рама со апел до граѓаните: Ве молам како Христос и Мухамед не играјте си со оган!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: