Од Германија за братска Италија со „Bella Ciao“Останато

СКОК НА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД 19 Mинистерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека има 24 нови заразени со коронавирусот. ...
сите 544 | | | веќе видена

Здравствените работници во Штип се разочарани и лути, бидејќи дел од лицата кои се во самоизолација, но и членови на нивните семејства се шетаат низ населените ...
сите 244 | | | веќе видена

Деталите како ќе ја спроведат Уредбата за олеснување на договорните кредитни услови банките најавуваат дека ќе ги објават многу скоро. Информациите, како што ...
сите 181 | | | веќе видена

Со чартер летови од Загреб и од Ла Валета во Малта, денеска почнува враќањето во земјава на дел од македонските граѓани затекнати во странство.Државниот ...
сите 373 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од Германија за братска Италија со „Bella Ciao“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: