Од „Акватек“ го чистеа дното на езерото на Светскиот ден на водите


Пристапот до чиста вода, соодветна санитација и хигиена се суштинска потреба и нашето се погласно барање е пристапот до вода и санитација да бидат дел од ...
| | веќе видена | слични

Министерот Боштјан Коритник ја образложил оваа одлука со констатацијата дека „сомнежите за штетноста на 5G технологијата се оправдани. Овој потег е нов чекор ...
| | веќе видена | слични

Виртуелна дебата со наслов „Правото на вода и санитација како основно човеково право во време на пандемија“ ќе се одржи денеска преку апликацијата „zoom“, во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Директорката на охридската болница, Славица Малеска во изјава за „А1он“ вели дека не гледа вина кај неа за случувањата со стружанката која почина од ...
сите 161 | | | веќе видена

Тестирање за коронавиросот од денеска во Скопје ќе се врши во Поликлиника Чаир, а до крајот на неделава и во Поликлиниката „Млин Балкан“. Уште два пункта ќе ...
сите 301 | | | веќе видена

Министерството за здравстсво апелира до граѓаните да не се стигматизираат и осудуваат луѓето кои се сместуваат во државен карантин. Се работи за наши граѓани ...
сите 403 | | | веќе видена

Поранешниот гувернер Петар Гошев во интервју за НОВА ТВ вели дека не гледа солидарност и правичност во економски мерки кои ги најави екс-премиерот Зоран Заев. ...
сите 277 | | | веќе видена

Странски државјанин е откриен на улица на подрачјето на Тетово, за време на полицискиот час, инфомираат од СВР Тетово. Според тетовска полиција се работи за ...
сите 518 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 396 | | | веќе видена

Еве колку Владата треба да издвои средства за да го исполни ветувањето на Заев дека Македонија ќе биде земја со најголем износ на средства по глава на жител во ...
сите 194 | | | веќе видена

За време на полицискиот час којшто во сабота и недела почнува од 16 часот и трае до 5 часот следното утро производствените погони и фабрики можат да го ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од „Акватек“ го чистеа дното на езерото на Светскиот ден на водите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: