40-тина граѓани заглавени со часови на Деве Баир – ќе бидат изолирани во хотелот “Ибис”


Група граѓани се заглавени на граничниот премин Деве Баир. Со часови чекаат да бидат преземени од здравствените и безбедносните власти и да влезат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска ги посети полициските службеници кои ги обезбедуваат лицата сместени во државниот карантин во центарот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полициските службеници да бидат максимално претпазливи пред се водејќи сметка за своето здравје, но и целосно да бидат на располагање на граѓаните кои се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерот за внатрешни работиНаќе Чулев денеска ги посети полициските службеници кои ги обезбедуваат лицата сместени во државниот карантин во центарот на ...
| | веќе видена | слични

Карантинот во траење од 14 дена се воведува за сите македонски државјани кои се враќаат во нашата земја. Транспортот од граничниот премин до карантинот го врши ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На граничниот премин Деве Баир кај Крива Паланка во изминатото деноноќие во државата влегле четириесет лица кои се однесени во државен карантин, информираат од ...
| | веќе видена | слични

Во редакцијата на „Слободен печат“ пристигна анонимно писмо каде е пишано како околу 40 македонски државјани кои пристигнале на граничниот премин Деве Баир без ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во хотелите на Ибис сместени првите луѓе на кои се потребно да се во изолација односно во карантин В чера во доцните вечерни часови во хотелот „Ибис Стајл“ ...
| | веќе видена | слични

Ги поставија маските, капите и ракавиците и влегоа внатре каде што други не смеат да влезат. Две жени од тимот на Систина денес првпат извршија достава на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Само таму каде што има добра дисциплина, здравствениот систем може да го издржи овој удар, напиша министерот за здравство Венко Филипче на својот ...
сите 701 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Системот се распаѓа, а граѓаните го плаќаат неспособното владеење на СДСМ со сопствените животи. Здравството веќе не може да одговори на потребите на ...
сите 394 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 135 | | | веќе видена

Преку конкретни мерки го штитиме здравјето на граѓаните, но и спроведуваме и низа мерки за ублажување на ударот врз економијата. Владата го усвои вториот голем ...
сите 392 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

40-тина граѓани заглавени со часови на Деве Баир – ќе бидат изолирани во хотелот “Ибис”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: