ДУИ: Кризата треба да се реши во институциите, а не во партиските седишта


ДУИ имаат силна реакција од нивните во администрацијата за кратењето на платите на 14.500 денари и во соопштението на нивната веб страна велат "сме за мерки на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Подобро сите да стиснеме заби два месеца, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Поради кризата, ...
| | веќе видена | слични

Македонската економија моментално е во очајна состојба. На стопанството му е потребна сериозна помош за да ја преброди кризата со корона вирусот. во овие тешки ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните видоа дека во време на вонредна состојба министрите на Зоран Заев потрошија 8 милиони денари на кафеани и службени патувања. ВМРО-ДПМНЕ предлага на ...
| | веќе видена | слични

Јасно е дека никој не сака да му се нарушат редовните месечни примања, но затоа секој треба да сфати дека со ова дел од товарот носиме сите, но воедно им ...
| | веќе видена | слични

Во однос на прашањето за тоа каков ефект имаат жестоките реакции од синдикатите, според кои предложените мерки од страна на СДСМ ќе ги погодат најсиромашните ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за Фактор, претседател на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Зоран Заев искрено говори дека поради кризата, во буџетот на земјава се очекува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Сега треба сите да стиснеме заби два месеца со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака бившиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Владата донесе одлука со која децата со посебни потреби ќе може да бидат изнесени надвор за време на забраната за движење преку работната недела и викендите. ...
сите 373 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против еден обвинет за кривично дело – ...
сите 500 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 144 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 147 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши влезе во војна со угостителите по вчерашната прес-конференција на која тие порачаа дека нема да ги користат државните ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУИ: Кризата треба да се реши во институциите, а не во партиските седишта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: