Македонската филхармонија се приклучува на културните институции што емитуваат онлајн програма


Македонската филхармонија од вечерва започнува со емитување на дел од својата програма онлајн, поради неможноста периодов да ја изведува својата концертна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здраво Бранка, како си, како го поминуваш времето во домашна изолација? – Добра сум колку што дозволуваат условите. Сите сме во неизвесност и секојдневно ги ...
| | веќе видена | слични

Виктор Илиевски, директорот на Македонска филхармонија во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ потврди дека голем број концерти се одложени за јули и август. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со тоа и оваа институција се приклучува кон културните установи кои почнаа да емитуваат онлајн програма поради актуелната состојба со коронавирусот. – Поради ...
| | веќе видена | слични

Дел од симфониските концерти на Филхармонијата, ќе бидат достапни на социјалните мрежи. Во соопштение до јавноста , во неделата, Филхармонијата на С. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска во Прилеп оствари средби со стопанствениците, на кои стана збор за проектите и содржината со фокус на ...
сите 547 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Македонија и Албанија, изјави бугарскиот европратеник и ...
сите 154 | | | веќе видена

Со Зоран Заев ниту сум се договарал, ниту имам договор. Прв пат слушнав за такво нешто од разговорот кој го објавија некои портали, каде што се споменува моето ...
сите 118 | | | веќе видена

Има драстична разлика во делот на економијата помеѓу нас и СДСМ и тоа го препознаваат граѓаните. Ако во нешто има ВМРО-ДПМНЕ не двојбено позитивно мислење тоа ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонската филхармонија се приклучува на културните институции што емитуваат онлајн програма

Од:
До кого (е-маил):
Порака: