Какви се казните за непочитување на полицискиот час!


6 копии

Основното јавно обвинителство Велес поднесе предлози за издавање казнен налог за четири лица, двајца велешани и две лица жители на Градско, за сторено кривично ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Странски државјанин е откриен на улица на подрачјето на Тетово, за време на полицискиот час, инфомираат од СВР Тетово. Според тетовска полиција се работи за ...
| | веќе видена | слични

Основните јавни обвинителства во Скопје и Велес доставија предлог за издавање казни против двајца скопјани и четворица велешани, поради непочитување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Против две лица Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе предлози за издавање казнени налози заради сторени кривични дела – непостапување според ...
| | веќе видена | слични

Во изминатиот викенд полициски час од неделата попладне до понеделник 5 часот наутро, забраната за движење ја прекршиле 242 лица. Според евиденцијата на МВР во ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство соопшти дека обвинетите не ја почитувале Одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Република Македонија, донесена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против еден обвинет за кривично дело – ...
сите 498 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 147 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 236 | | | веќе видена

Бројот на починати и заболени секој ден се зголемува. Медицинскиот персонал со натчовечки напори се бори за секој живот, но изостанува навремено и обмислено ...
сите 327 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Какви се казните за непочитување на полицискиот час!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: