Милосављев: Играчите му веруваат на Самсоненко, Вардар не смее да згасне!


Дејан Милосављев во интервјуто за „Балкан хендбол“ говореше на многу теми, а меѓу нив беше секако и Вардар. Српскиот чувар на мрежата (моментно член на Фуксе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Димитар Димитриоски од таборот на Металург се пресели во редовите на актуелниот европски, македонски и регионален првак. Македонскиот репрезентативец за ...
| | веќе видена | слични

Младиот ракометар на Вардар Димитар Димитриоски е личноста со која СЕХА лигата направи интерјув наречено „7м“. Во него тој зборува за преселбата од Металург во ...
| | веќе видена | слични

Додека ракометот во Македонија, но и во целиот свет мирува поради коронавирус, Стас Скубе во разговор за „Балкан Хендбол“ открива дека Сергеј Самсоненко ...
| | веќе видена | слични

„Балкан Хендбол“ ја обиколи ракометна Европа и оствари контакт со добар дел од познатите играчи кои се во карантин, а во своите видео-интервјуа го вклучи и ...
| | веќе видена | слични

Она што се зборуваше одамна, го потврди уште еден ракометар на Вардар. Сергеј Самсоненко нема повеќе да биде спонзор на актуелниот европски првак. Сташ Скубе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 583 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 506 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 230 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 273 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 142 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милосављев: Играчите му веруваат на Самсоненко, Вардар не смее да згасне!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: