Moџо Килингтон онлајн го промовира својот роман „Денот кога не се разбудив“


Онлајн, преку својот профил на „Фејсбук“, младиот автор Божидар Божиновски, познат како Moџо Килингтон вчеравечер (21. март) го промовира својот прв роман ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Декамерон“ на Џовани Бокачо е книгата која најдобро коренспондира на ситуацијата во која се наоѓаме. Затоа, нашата идеја вели да читаме барем по една новела ...
| | веќе видена | слични

Уште во 2017 година, кралицата Елизабета II и принцот Филип славеа 70 години брак. Тоа е најдолгиот брак во историјата на кралските семејства. Еве која е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Секое одолжување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 810 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 278 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска оствари работна средба и ги посети полициските службеници кои се распоредени на полициските пунктови во околината на Тетово и ...
сите 268 | | | веќе видена

Фотографиите и прилозите од вчерашното празнување во верските храмови и пред нив се повторно загрижувачки. И покрај апелите на здравствените институции да нема ...
сите 254 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил ...
сите 168 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува со заложбите за поголема помош на граѓаните, компаниите ,стопанството погодени од коронакризата, преку пакет економски ...
сите 277 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Moџо Килингтон онлајн го промовира својот роман „Денот кога не се разбудив“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: