Пилешко во сос од лук и мед


Месечината е во Близнаци, а Плутон и Венера ја носат љубовта во нашиот живот. Со оглед на тоа дека во петок, Месечината прави конјункција со Уран, ова е период ...
| | веќе видена | слични

Водолијата претставува симбол на заедништвото, хуманоста, поврзаноста со другите, но таа е и симбол на иднината, прогресот и добрата енергија. Нè потсетува на ...
| | веќе видена | слични

Корона вирусот во Италија зема сè поголем број жртви, а само денеска се регистрирани 793 починати, што е рекорден број досега, за само еден ден. Ви пренесуваме ...
| | веќе видена | слични

Останато

Парични казни ќе добијат екс директорката на Охридската општа болница и инфектолозите поради утврдени пропусти во случајот со 66 годишната пациентка од ...
сите 182 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 138 | | | веќе видена

Радовишкото обвинителство обвини 11 лица за непочитување на одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Република Македонија, соопштија ...
сите 303 | | | веќе видена

Зоран Заев во три наврати најавуваше кратење на платите на административците. Неговиот план за минимална плата на цел државен апарат од 14.500 денари, наиде на ...
сите 148 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните и обезбедува приход за секој човек! Преку конкретни мерки за зачувување на секое ...
сите 388 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пилешко во сос од лук и мед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: