ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ ЗА ФАКТОР: Вонредните мерки мора да се под контрола на јавноста, да се почитуваат и да траат кратко


Мерките што ќе ги презема Владата за време на вонредната состојба и полицискиот час, треба да бидат транспарентни и под мониторинг на јавноста, вели за Фактор ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на тоа што појавата на Корона вирусот немилосрдно удри врз здравјето на граѓаните, имаме можност да ги видиме последиците на не функционалноста на ...
| | веќе видена | слични

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без ...
| | веќе видена | слични

Си доделив тајмаут од „напорното“ седење во самоизолација, за да ја прославам оваа радосна вест. Конечно приказната со ЕУ добива голема извесност за среќен ...
| | веќе видена | слични

1 Знаете ли дека веќе влеговме во НАТО? Знаете ли дека дека ќе почнеме преговори за влез во Европската унија? Дали сте свесни дека во два последователни дена ...
| | веќе видена | слични

Сабин Селими За правилно постапување по прашањето на ВИ, потребна ни е посилна соработка помеѓу државните институции: владите, агенциите за спроведување на ...
| | веќе видена | слични

Системот на мерки со кои државите се борат со пандемиајата на корона вирусот, мора да биде претходно консултиран и анализиран, не само со здравствените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првенствената цел на воведувањето на вонредната состојба е да му се помогне на здравствениот систем, побрзо и на поедноставен начин да се донесуваат одлуките ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професорката Гордана Силјановска на својот фејсбук профил ги коментираше актуелните состојби во државата предизвикани од вонредната состојба поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 742 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека пациентот од Куманово кој почина на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје бил заболен од ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ ЗА ФАКТОР: Вонредните мерки мора да се под контрола на јавноста, да се почитуваат и да траат кратко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: