Познати жени кои не се откажале од своите цели и станале успешни подоцна во животот


 Знаевте ли дека повеќето луѓе, после некое време целосно се откажуваат од нивните цели? Особено кога станува збор за работното место од соништата. Наводно, ...
| | веќе видена | слични

Кои од овие услови никогаш не би ги прифатиле, па макар да станува збор за Оскар и милиони? Мислите дека е лесно да се биде актер? Особено актер од А-листата, ...
| | веќе видена | слични

Меколи Калкин, најпознат по улогата на Кевин од популарниот филм „Сам дома“, ќе добие прва посериозна улога после долго време. Во 10-та сезона на „Американска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција нагласи дека системот не потфрлил во однос на заштитата на здравјето на медицинскиот ...
сите 497 | | | веќе видена

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 232 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјите-членки одлучија да ги отворат преговорите со Северна Македонија. Нема враќање назад, преговарачкиот воз замина од станицата и вие сте во него. Брзината ...
сите 274 | | | веќе видена

Стратешките цели се реализираат. Станавме членка на НАТО и почнавме преговори за членство во ЕУ, изјави на прес-конференција, пратеникот од СДСМ, Хари ...
сите 132 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познати жени кои не се откажале од своите цели и станале успешни подоцна во животот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: