Кога Шекил ќе се појави на школски час (ВИДЕО)

Легендарниот српски одбојкар Вања Грбиќ на оригинален начин се вклучи во глобалната кампања „Остани дома“, објавувајќи видео како вежба во својот дом заедно со ...
| | веќе видена | слични

Еден жител на Ниш решил да им го разубави времето на своите сограѓани додека се во изолација.Тој на својата терара извади вистинско озвучување го зема ...
| | веќе видена | слични

Инфлуенсерот Ларц од Калифорнија, познат по своите секојдневни видеа кои што ги објавува на својот Инстаграм профил, моментално е во лоша здравствена состојба. ...
| | веќе видена | слични

Секој на свој начин се бори со изолација и мерките воведени за да се одбраниме од ширењето на коронавирусот. Момче од Риека кое е во домашен карантин го ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите не се навикнати да бидат „затворени“ постојано, иако поимот и тоа како им е познат од периодот кога се подготвуваат пред важните натпревари. Но, ...
| | веќе видена | слични

Карантинот поради коронавирусот предизвика многу луѓе низ светот да ги покажат своите музички таленти на балконите, забавувајќи ги соседите за време на овие ...
| | веќе видена | слични

Еден 33-годишник во Минхен, Германија, кој тврдел дека е позитивен на коронавирусот Ковид-19, е уапсен откако се снимил како ги лиже оградите, држачите и ...
| | веќе видена | слични

Мите Митев е еден од најискусните фудбалски тренери во Македонија, а и со 70 години се уште е супер витален и вежба. Тој со видео порака им покажа како да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг го најави дневниот ред на утрешниот министерски совет, кој за првпат ќе се одржи на видео-конференција ...
сите 359 | | | веќе видена

Парични казни ќе добијат екс директорката на Охридската општа болница и инфектолозите поради утврдени пропусти во случајот со 66 годишната пациентка од ...
сите 266 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 308 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски вчера го претстави вториот сет на економски мерки за справување со последиците од пандемијата на коронавирус. Обемниот пакет, ...
сите 161 | | | веќе видена

На овој голем ден и денешен празник за владата на Заев, дојдовме да кажеме дека навистина „блескаме“. „Блескаме“ со тоа што буџетот е полн, секој граѓанин ќе ...
сите 107 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 94 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кога Шекил ќе се појави на школски час (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: