ВМРО-ДПМНЕ: Филипче и СДСМ профитерска за три дена, три различни лаги за респираторите

Венко Филипче и Владата на СДСМ профитерска по кој знае кој пат се фатени со рацете во медот, ВМРО-ДПМНЕ беше во право за тендерот за набавка на респираторни ...
| | веќе видена | слични

Ова денеска што граѓаните можеа да го прочитаат во медиумите е обид за амнестија на Владата за целиот сомнеж за криминал кој го прави, пропратен со лажни грижи ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Добро е што мојата преписка со Рашковски, за наводно хуманитарната акција на владата, излезе во јавноста бидејќи граѓаните и целата јавност ќе може да ја ...
| | веќе видена | слични

Во оваа прилика ќе кажам дека за тоа што Драги Рашковски незаконски објавил приватна преписка и што како човек од Владата не го почитува законот, не треба да ...
| | веќе видена | слични

Денес, пред СДСМ да направи copy-paste на нивните последни 1.000 соопштенија со ист лажен наратив дека претседателот Мицкоски го слуша Груевски, а во исто ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Република Македонија се соочува со пандемија од огромни размери предизвикана од коронавирусот и со длабока економска криза која може да трае подолго доколку ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев лицитира со економските штети од пандемијата обидувајќи се да го покрие претходниот грабеж на народните пари. Сумите варираат од 1,2 , 2 , па дури и ...
| | веќе видена | слични

Заев не обезбеди пари навреме, ќе плаќаме скапи камати, потребно е итно спроведување на антикризните мерки Факти кои го одбележаа денот: 1. Заев не обезбеди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека е подготвен да отиде во Владата и да им го презентира планот за економски мерки без да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче и СДСМ профитерска за три дена, три различни лаги за респираторите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: