Славевски: Ниту еден граѓанин не смее да остане без приход, обврските кон банките и кириите да се замрзнат и да ги исплати државата


Професорот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Славевски во вклучувањето во емисијата „Стадион” на „Канал 77″ истакна дека ниту еден граѓанин на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани на Р. Македонија  (УПОЗ), деновиве со загриженост ги проследи и последните ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ рече дека државата треба да испрати економски јасна порака за бората против епидемијата на коронавирус , дека секој ...
| | веќе видена | слични

Врхушката и министрите на СДСМ одат по стапките на својот лидер Зоран Заев. Дали соочени со безиденоста и доцното побарување евтини кредити, чин на кој одамна ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ Зоран Заев императивно бара од владата да го суспендира законот со кој државата врши исплата на најголемите партии за нивното годишно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за информатичко општество го објасни значењето на превентивната мерка за намалување на платите на администрацијата за време на епидемијата на ...
| | веќе видена | слични

Државата, институциите остануваат посветени на спречување на ширење на коронавирусот, но и намалување на негативните ефекти врз економијата. СДСМ како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против еден обвинет за кривично дело – ...
сите 500 | | | веќе видена

Македонија е во многу тешка состојба, тоа е резултат и на пандемијата, но и на неснаоѓањето на надлежните и одговорни лица. Во овие тешки моменти потребни се ...
сите 147 | | | веќе видена

Капацитетите на Градската општа болница „8 Септември“ се ставени во функција за потребите во справување со ширењето на инфекцијата на коронавирусот. Болницата, ...
сите 119 | | | веќе видена

Владата уште еднаш ги потсетува граѓаните за новите мерки. Од денеска, велат оттаму, стартува Одлуката за забрана за движење на граѓаните во целата територија ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Славевски: Ниту еден граѓанин не смее да остане без приход, обврските кон банките и кириите да се замрзнат и да ги исплати државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: