Човиќ до Партизан: Еве ви ги и АБА и Евролигата, само да се спасат животи…

АБА-лигата е прекината, сите клубови се со свои „математики“ дали и како треба да продолжи регионалното натпреварување, чиј шампион автоматски обезбедува и ...
| | веќе видена | слични

Екипите на Локомотив од Новосибирск во машка конкуренција и на Динамо од Казањ во женска конкуренција се нови руски шампиони во одбојка за сезоната 2019/20. ...
| | веќе видена | слични

На 19. овој месец КФСМ на својата официјална страница информираше дека на видео-конференциската средба со десетте клубови учесници на Првата лига им наложи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Емил Рајковиќ остана во Казахстан. Преку конференциска врска беше одлучено да се стави крај на сезоната на лигата.Во моменталната ситуација, кога границите се ...
| | веќе видена | слични

На денешната онлајн средба на челниците на кошаркарската ВТБ лигата, беше решено да се прекине сезоната 2019-20, а истата нема да добие шампион.„Границите се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конференција апелираше сите пациентки кои доаѓаат на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје да ...
сите 249 | | | веќе видена

Со оглед на фактот што во некои општини е зголемено времето на чекање за земање на брис материјалите за испитување, во план сме да го зголемиме капацитетот на ...
сите 150 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 309 | | | веќе видена

На овој голем ден и денешен празник за владата на Заев, дојдовме да кажеме дека навистина „блескаме“. „Блескаме“ со тоа што буџетот е полн, секој граѓанин ќе ...
сите 101 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 94 | | | веќе видена

На владина седница ќе се разгледува и прашањето за продолжување на породилното отсуство на мајките бидејќи не можат да ги запишат бебињата во градинки, изјави ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Човиќ до Партизан: Еве ви ги и АБА и Евролигата, само да се спасат животи…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: