ПРИСТИГНУВА КИНЕСКАТА ПОМОШ ЗА СРБИЈА составена од медински експерти и опрема


3 копии

Најголемиот авион на „Ер Србија“, „Ербас А330“, кој вчера замина за Кина, е подготвен да се врати назад во Србија, полна со медицинска опрема и кинески ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Уште еден авион со медицинска помош од Кина вчеравечер слета на аеродромот во Белград. Помошта се состои од распиратори, заштитни одела и маски, како и тестови ...
| | веќе видена | слични

На барање на Владата на Р.Македонија до владата на Руската Федерација, во текот на утрешниот ден на аеродромот „Александар Велики“ ќе слета авион на Руското ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На белградскиот аеродром Никола Тесла слета авион на српската национална компанија Ер Србија, со кој на Србија од Кина ѝ пристигна помош во медицинска опрема и ...
| | веќе видена | слични

Кинеските лекари и медицинска опрема пристигнаа во Србија, како што и се очекуваше. Ова на својата фејсбук страница го објави српската авиокомпанија Ер Србија. ...
| | веќе видена | слични

Помошта од Народна Република Кина пристигна во Србија. Доктори, заштитна опрема и респиратори долетаа во Белград како помош и поддршка од Кина за справување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ѕвездата на англискиот првак ги постигна единствените два гола на „Гордиот албион“ во досегашните три меча од Европското првенство. ЕВРО 2020 Англија со две ...
сите 92 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 860 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Хрватска по одличниот настап во второ полувреме на „Хемпден парк“ ја победи Шкотска со 3-1 и на тој начин обезбеди пласман во ...
сите 127 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРИСТИГНУВА КИНЕСКАТА ПОМОШ ЗА СРБИЈА составена од медински експерти и опрема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: