HMD Global креира уникатна дата роаминг услуга


3 копии

Списанието „Емитер“ дава свој прилог за подобра онлајн-настава со опширен напис и упатство за инсталација и користење на бесплатната апликација ZOOM. Од ...
| | веќе видена | слични

Полска на интересен начин одлучила да се бори против непочитувањето на самоизолацијата и карантинот. Направила апликација што ги тера пациентите позитивни на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанија од Сингапур работи на нова апликација која може да и помогне на владата да го спречи ширењето на Корона вирусот.... Станува збор за апликација ...
| | веќе видена | слични

Поради ширењето на коронавирусот, многу ученици и студенти почнаа да следат предавања преку интернет. „Гугл“ овозможи бесплатен пристап до алатките за ...
| | веќе видена | слични

Останато

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев императивно бара од владата да го суспендира законот со кој државата врши исплата на најголемите партии за нивното годишно ...
сите 261 | | | веќе видена

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
сите 234 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека на веб-страницата на Институтот за јавно здравје во делот за извештаи за состојбата со коронавирусот во земјата, ...
сите 195 | | | веќе видена

Ова на Скопје му покажува дека склучувањето на политички храбри договори со соседите на крајот се исплатува. Но, времето да се стигне до оваа точка исто така ...
сите 342 | | | веќе видена

Охрид, 27. март 2020 (Inpress) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 61-годишниот Т.Ц. од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

HMD Global креира уникатна дата роаминг услуга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: