Скопјани место дома, во парк и на Кеј (ВИДЕО)


5 копии
2 копии

Откако се воведени рестриктивните владини мерки за борба против Ковид 19, линиите градските автобуски линии „Сити турс“, како и 25, 25А и 25Б кои се обраќаат ...
| | веќе видена | слични

Јавното сообраќајно претпријатие во услови на рестриктивни мерки за движење на граѓаните го промени возниот ред согласно препораките на Владата, но дел од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од утре, автобускиот превоз ќе се одвива од 05 часот наутро (како и до пред денешниот ден), за секој навремено и без гужви да стаса до својата дестинација, ...
| | веќе видена | слични

Од утре во утринските часови ќе има зголемен број на автобуси, велат од ЈСП „Скопје“. Откако утрово граѓаните реагираа дека не можеле да се качат во возилата ...
| | веќе видена | слични

Откако Владата донесе одлука да ги затвори градинките и училиштата, ЈСП Скопје одлучи да ги редуцира автобусите на сите линии, со што воведе саботен возен ред. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев императивно бара од владата да го суспендира законот со кој државата врши исплата на најголемите партии за нивното годишно ...
сите 261 | | | веќе видена

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
сите 234 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека на веб-страницата на Институтот за јавно здравје во делот за извештаи за состојбата со коронавирусот во земјата, ...
сите 195 | | | веќе видена

Ова на Скопје му покажува дека склучувањето на политички храбри договори со соседите на крајот се исплатува. Но, времето да се стигне до оваа точка исто така ...
сите 342 | | | веќе видена

Охрид, 27. март 2020 (Inpress) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 61-годишниот Т.Ц. од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјани место дома, во парк и на Кеј (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: