Археолошките локалитети кај Прилеп без средства за истражувања


Останато

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 262 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Македонија како 30. членка на Алијансата. Во седиштето на НАТО во Брисел од ...
сите 263 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице заради непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 595 | | | веќе видена

Mицкоски и ВМРО-ДПМНЕ сакаат да ги земат парите на граѓаните од вториот пензиски фонд, а не сакаат да се откажат од државното финансирање. И во време на ...
сите 312 | | | веќе видена

Европската унија подготвува економски план за развој на земјите од Западен Балкан што ќе биде претставен на Самитот ЕУ-Западен Балкан што треба да се одржи во ...
сите 287 | | | веќе видена

Шпанската влада пред три дена вовела целосна забрана на движење.о изминатите 24 часа во Шпанија починале 932 лица, додека 7472 случаи се новорегистрирани ...
сите 115 | | | веќе видена

Вториот сет на мерки најавени од Владата се со многу нејаснотии, а условите се крајно неповолни за текстилниот сектор па оттука и мерките се речиси невозможни ...
сите 249 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Археолошките локалитети кај Прилеп без средства за истражувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: