Турчин превезувал мигранти, па удрил со автомобилот во ограда

Охрид, 27. март 2020 (Inpress) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 61-годишниот Т.Ц. од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 27. март 2020 (Inpress) – Безбедносната состојба на подрачјето на седумте општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. – Изминатово деноноќие, во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Охриѓанец и кичевчанец кои потпишале изјава за самоизолација добиле кривична пријава откако не биле пронајдени во нивните домови, информира МВР. СВР Охрид ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Две лица од територијата на Центар Жупа и Дебар добиле кривични пријави откако биле фатени дека ги отвораат своите угостителски објекти и поркај забраната. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Седум од овие лица се затекнати на подрачјето на Полициската станица Радовиш, а три на подрачјето на Полициската станица Струмица, додека во просториите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 195 | | | веќе видена

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот.И покрај тоа што знаеле за мерките ...
сите 224 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се ...
сите 97 | | | веќе видена

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
сите 66 | | | веќе видена

На онлајн конференцијата наречена „Борба против COVID-19 со технологија“, Huawei се пофали со технолошки решенија кои, како што посочуваат од компанијата, ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турчин превезувал мигранти, па удрил со автомобилот во ограда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: