Одбојкарка од Италија-Само вие продолжете да излегувате по кафулиња

Српската одбојкарка Јована Бракочевиќ која игра за италијанскиот тим Горгонзола од Новара, се огласи на социјалните мрежи по повод коронавирусот. Поранешната ...
| | веќе видена | слични

Српската водителка Јована Јоксимовиќ која е една од омилените ТВ лица во Србија секојдневно ги расположува гледачите пред малите екрани. Таа често знае да се ...
| | веќе видена | слични

Не постои поголема жртва на светот од онаа што мајката ја прави за нас. Всушност, таа е најдобрата жена во нашиот живот. Една мајка станала sвезда на ...
| | веќе видена | слични

Сите родители знаат колку децата можат да бидат пребирливи. На нашите најмали покрај вкусот на јадењето, многу им е важна и визуелната презентација. Затоа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Се зголемува бројот на дневни тестирања, се отвараат нови пунктови. Клиниката за кожни болести се враќа во погон. Заводот за рехабилитација ќе се затвори. ...
сите 358 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 116 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако ...
сите 184 | | | веќе видена

Охрид, 30. март 2020 (Inpress) – Основното јавно обвинителство од Охрид, до надлежниот суд во Охрид, достави предлог за издавање казнен налог против едно лице ...
сите 259 | | | веќе видена

Македонското знаме, од денеска, заедно со знамињата на останатите 29 членки на Алијансата, се вее пред седиштето на НАТО во Брисел. Ова е историски момент за ...
сите 307 | | | веќе видена

Во сите држави од регионот властите воведоа слични мерки околу ограничувањето на движењето за спречување на ширењето на коронавирусот. Полициски час нема во ...
сите 161 | | | веќе видена

Околу 100.000 семејства ќе бидат погодени од мерката за кратење на плати во администрација со што средната класа ќе се сведе на сиромаштија, изјави во Топ Тема ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одбојкарка од Италија-Само вие продолжете да излегувате по кафулиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: