Османи: Мора да бидеме подготвени за најцрните можни сценарија

Најдобро е да имаме објективна проценка, а компаративната анализа нуди секогаш можност за проценка. Добра презентација имаше албанскиот премиер – тој графички ...
| | веќе видена | слични

Негативните ефекти од појавата на коронавирусот ги чувствуваат и луѓето и компаниите, па мора да го променат нивниот начин на дејствување и живеење. Една од ...
| | веќе видена | слични

Синџирот за кафе „Старбакс“ најави дека ќе ги плаќа сите вработени во наредните 30 дена, без оглед на тоа дали тие одлучиле да доаѓаат на работа или не. Оваа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг го најави дневниот ред на утрешниот министерски совет, кој за првпат ќе се одржи на видео-конференција ...
сите 358 | | | веќе видена

Угостители, текстилни работници, трговци, па и новинари. На големо се множат алармите за најави за губење работни места во земјава поради Коронакризата. ...
сите 506 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 308 | | | веќе видена

На овој голем ден и денешен празник за владата на Заев, дојдовме да кажеме дека навистина „блескаме“. „Блескаме“ со тоа што буџетот е полн, секој граѓанин ќе ...
сите 102 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Мора да бидеме подготвени за најцрните можни сценарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: