Кога американските авиони ќе го нападнат рускиот С-400: Еве како изгледа симулацијата на нападот на моќното руско оружје


2 копии

Американската корпорација “Lockheed Martin”, објави промотивно видео во кое се симулира воздушен напад на руско вооружување. На повеќе од половина од видеото ...
| | веќе видена | слични

Неодамна оставка поднеле главните извршни директори на некои од најголемите компании на светот. Бил Гејтс e еден од извршните директори кои во екот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Парични казни ќе добијат екс директорката на Охридската општа болница и инфектолозите поради утврдени пропусти во случајот со 66 годишната пациентка од ...
сите 183 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 138 | | | веќе видена

Радовишкото обвинителство обвини 11 лица за непочитување на одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Република Македонија, соопштија ...
сите 304 | | | веќе видена

Почнувајќи од 20 март, односно кога почнуваат да се чувствуваат ефектите од здравствените мерки преземени за спречување на ширење на корона вирусот, се ...
сите 160 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија го донесе вториот пакет економски мерки кои имаат за цел побрзо и поефикасно справување со економските последици од ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кога американските авиони ќе го нападнат рускиот С-400: Еве како изгледа симулацијата на нападот на моќното руско оружје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: