Xiaomi се откажа од сопствени процесори

Европската канцеларија за патенти (EPO) објави ранг листа на патенти за 2019 година.. Презентираните податоци покажуваат дека за 2019 година примени се повеќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 358 | | | веќе видена

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

Албанските медиуми, без исклучок, ја преноса веста за официјалното полнопрвно членство на Северна Македонија во НАТО Алијансата. Една од најгледаните телевизии ...
сите 138 | | | веќе видена

502 граѓани вкупно не ја почитувале мерката за ограничување на движењето на граѓаните од 22 -ри март, информираше денеска на прес конференција министерот за ...
сите 469 | | | веќе видена

Исполнета е нашата стратешка цел, станавме 30. членка на НАТО, сојузници сме со најмоќните држави во светот, обезбедена е нашата иднина, велат од СДСМ преку ...
сите 368 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев порачува дека негова задача е да обезбеди подеднакво спроведување на законот на целата територија на ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Xiaomi се откажа од сопствени процесори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: