ВЛАДА: Полицијата ќе контролира забави и собири и во приватни куќи

Владата го задолжи Министерството за внатрешни работи да ги интензивира контролите во приватни куќи во кои се организираат забави и собири, со цел да спречи ...
| | веќе видена | слични

Координативното тело на Општина Кичево го усвои Оперативниот план за дезинфекција на сите патишта, улици, установи и јавни места во градот кои почесто ги ...
| | веќе видена | слични

Полицијата зачестено и засилено патролира низ Скопје, особено во местата каде е голема фреквенцијата на луѓе како во Градски парк. Граѓаните се предупредени да ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
2 копии

Секторот за внатрешни работи – Битола ја информира локалната јавност и апелира граѓаните оваа година да не се собираат ниту групираат на местото „Кркардаш" ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потресна исповед на родителите на шестгодишната Јана, која почина во Битолската болница, од примање на инфузија, дадена за телевизијата Сител. Официјална ...
сите 156 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 157 | | | веќе видена

Русија спроведува специјална воена операција за да ги заштити Русите и оние граѓани кои зборуваат руски јазик, а кои се угнетувани од Украина со кршење на сите ...
сите 186 | | | веќе видена

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 115 | | | веќе видена

Вчера три деца и тројца возрасни беа убиени во пукање во приватно основно христијанско училиште во Нешвил, на југот на САД. Нападот го извршила 28-годишна жена ...
сите 78 | | | веќе видена

Покрај за цените, при денешната посета на скопски маркети од владината делегација предводена од премиерот Димитар Ковачевски, малку падна муабет и за спортот. ...
сите 67 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 121 | | | веќе видена

Русија денеска објави дека соборила паметна бомба од американско производство истрелана од украинските сили, што е првпат Москва да тврди дека соборила тип на ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВЛАДА: Полицијата ќе контролира забави и собири и во приватни куќи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: