Нови 6 заразени од коронавирусот, меѓу нив и 4-годишно девојче од Штип што било во градинка во Англија


Бројот на заразени од коронавирус во земјава се зголеми на 48. До 16 часот денеска се дијагностицирани 6 нови пациенти, соопшти Министерството за здравство Се ...
| | веќе видена | слични

За 15 нови лица од Скопје е потврдено дека се позитивни на коронавирусот и со ова бројката на заразени во главниот град достигна до 123 лица. Ова на денешната ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 26. март 2020 (Inpress) – Во изминатите 24 часа се регистрирани 24 нови случаи на коронавирус во земјата, информира министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични

Според статистичките податоци кои ги изнесе на денешната пресконференција министерот за здравство Венко Филипче, во изминатите 24 часа регистрирани се нови 24 ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа се регистрирани 24 нови случаи на коронавирус во земјата – информира министерот за здравство Венко Филипче на денешниот прес. По градови: ...
| | веќе видена | слични

Нови 24 заразени со коронавирус се регистрирани последното деноноќие. Прв случај е регистриран и во Тетово. И изминатите 24 часа најмногу заболени има во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 115 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 130 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 70 | | | веќе видена

Вчера три деца и тројца возрасни беа убиени во пукање во приватно основно христијанско училиште во Нешвил, на југот на САД. Нападот го извршила 28-годишна жена ...
сите 80 | | | веќе видена

Процесот на уставни измени ќе започне пред летото. Очекуваме да биде успешен, а изборите ќе бидат во редовен термин, средина на наредната година. Важно да се ...
сите 330 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 105 | | | веќе видена

Белорусија денеска одговори дека одлучила да го прифати руското тактичко нуклеарно оружје по долгогодишниот притисок од САД и нивните сојузници, насочен кон ...
сите 139 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, Љупчо Николовски кажа дека цената на кромидот достигнува до 100 денари за килограм, иако неговата реална цена е двојно пониска, ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 6 заразени од коронавирусот, меѓу нив и 4-годишно девојче од Штип што било во градинка во Англија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: