Италија: Повеќе од 99 проценти од жртвите веќе имале некоја болест, нови 5.322 заразени


Повеќе од 99 проценти од жртвите на коронавирусот во Италија се луѓе кои веќе имале некоја друга болест, покажа истражување на здравствените власти во земјата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Повеќе од половина милион луѓе во светот се заразени со коронавирусот откако започна пандемијата во декември, Инфицирани се вкупно 501.556 лица, од кои 22.920 ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Русија објави рекордно дневно зголемување на лицата заразени со новиот коронавирус. Во текот на изминатите 24 часа, во Русија се пријавени нови 196 случаи, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Бројот на заразени лица со коронавирус во 202 држави и територии ширум светот ја надмина границата од 500.000. Истовремено, САД го презедоа првото место од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 214 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 89 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 343 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 139 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Русија ќе продолжи да ги информира Соединетите држави за нивните ракетни тестови и покрај суспензијата на учеството во Новиот договор СТАРТ за ограничување и ...
сите 248 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 105 | | | веќе видена

Власта се обидува да создаде перцепција дека ВМРО-ДПМНЕ е антизападна и антиЕУ затоа што не се согласува со францускиот предлог и уставните измени како што се ...
сите 492 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италија: Повеќе од 99 проценти од жртвите веќе имале некоја болест, нови 5.322 заразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: