Ф1 сезоната ќе започне во Монте Карло?


Своите први две титули шампион на светот Шумахер ги имаше во болидот на Бенетон, а шеф на таа екипа беше Италијанецот Флавио Бријаторе. Поранешниот шеф на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Коронавирусот шири страв низ целиот свет, но тимскиот шеф на Ред Бул, Хелмут Марко, ја шокираше јавноста откако му порача на најдобриот возач на својот тим, ...
| | веќе видена | слични

Советникот на Ред Бул, Хелмут Марко изненади со својата изјава, посака Макс Верстапен да се зарази со коронавирус, смета дека Холанѓанецот лесно ќе се справи ...
| | веќе видена | слични

Хелмут Марко доста често не внимава со изјавите кои ги дава во јавноста и е познат по тоа што предизвикува различни реакции со своите ставови, а во таа насока ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Деркоски ги повика политичките партии да го почитуваат изборниот молк и да им остават простор на граѓаните ...
сите 707 | | | веќе видена

Пет пациенти дишат со помош на ресираторна машина, а 53 болни од ковид-19 се на кислородна поддршка, соопшти Министерствтото за здравство.Во болниците во ...
сите 612 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 378 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 89 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 87 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ф1 сезоната ќе започне во Монте Карло?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: