Михаел Рот во „виртуелна посета” на Скопје

2 копии
5 копии

Германскиот државен министер за Европа, Михаел Рот истакна дека со новата методологија успеале да ги убедат и скептиците во потребата за старт на преговите и ...
| | веќе видена | слични

Тој појасни дека еден од проблемите во однос на ова прашање е немањето проверени сознанија и укажа на информацијата пласира во јавноста за наводно 150 млади ...
| | веќе видена | слични

Се надевам наскоро ќе почувствувате дека Европската унија е со вас, кажа германскиот државен министер за Европа Михаел Рот, по виртуелната работна средба со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европа мора да покаже солидарност во борбата против корнавирусот, кој нема национален идентитет, па затоа човештвото треба заедно да се справи со него, порачаа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Само во последните седум денови во Македонија починале 55 луѓе како последица на корона вирусот. Вкупниот број на жртви од почетокот на епидемијата се искачи ...
сите 522 | | | веќе видена

Носителот на кандидатската листа за пратеници во изборната единица 2, Оливер Спасовски имаше средби со млади во општината Бутел. На средбите се разговараше за ...
сите 376 | | | веќе видена

Корона кризата покажа колку здравствените капацитети се значајни за една држава. Во услови кога епидемијата на КОВИД-19 во земјава не попушта, болниците во ...
сите 271 | | | веќе видена

Зоран Заев и Христијан Мицкоски со изјавите за формирање влада без албански партнер, ги исклучуваат Албанците од системот, а таквото дејствување може да ...
сите 137 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 127 | | | веќе видена

Од Крушево претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека на 15 јули народот овие политичките измамници од СДСМ ќе ги испрати на темната страна од ...
сите 449 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Михаел Рот во „виртуелна посета” на Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: