Советниците го продолжија мораториумот за градење до први октомври 2020 година

2 копии

Охрид, 18. март 2020 (INPress) – Советот на општина Охрид со 17 гласови ЗА, едногласно ја донесе одлуката за начинот на спроведување на постојните урбанистички ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ сподели статус во кои вели дека Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Бутел своите паушали ќе ги донираат во борбата против ...
| | веќе видена | слични

Делчевските советници на денешната 38 седница, едногласно ја прифатија одлуката предложена од претседателот на Советот, Драган Маневски, со која се откажуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советниците во Советот на општина Делчево од ВМРО – ДПМНЕ донесоа одлука да се откажат од советничкиот паушал за март и да го донираат во борбата против ...
| | веќе видена | слични

Советот на Општина Охрид на денешната седница не го прифати предлогот за времен прекин на постапки за утврдување правен статус на бесправно изградени објекти, ...
| | веќе видена | слични

Советникот Апостолоски Данијел од Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ,,За обнова на Македонија” од Ѓорче Петров денеска преку фејсбук статус упати ...
| | веќе видена | слични

До први октомври стопирана е легализацијата на дивоградбите во Охрид. Советот на Општина Охрид денеска донесе нова одлука со која привремено се стопира ...
| | веќе видена | слични

Останато

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски денеска е на средби со жители во скопската општина Гази Баба.„Ние сме на потег, да си ја сочуваме сигурноста и да ...
сите 480 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Советниците го продолжија мораториумот за градење до први октомври 2020 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: