МВР: Безбедносната состојба во Дебар и Центар Жупа е стабилна


3 копии

Безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба, е стабилна. Непречено се реализираат мото-патролите ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Изминатово деноноќие, во периодот од 21:00 до 5:00 часот, поради непочитување на полицискиот час, приведени и лишени од слобода се три лица во Дебар и против ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
повеќе

Останато

„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, ...
сите 264 | | | веќе видена

Србија беше на вистинскиот пат. На почетокот на годината, додека Европа го следеше со загриженост развојот во Италија, Шпанија и Франција – во Србија беше ...
сите 148 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 262 | | | веќе видена

Со вашата масовна поддршка, како и досега, ќе ја оствариме и оваа идеја, Северна Македонија да има прв премир Албанец. Убеден сум дека нема сила која ќе ја ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР: Безбедносната состојба во Дебар и Центар Жупа е стабилна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: