Без провизии за трансакции на електронско и мобилно банкарство за физички лица на Охридска банка до 15 април 2020

Охридска банка АД Скопје ја укинува провизијата на сите денарски трансакции од физички лица реализирани до 15 април 2020 година преку каналите за електронско ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Согласно случувањата со пандемијата на Корона вирусот, а со цел да излезе во пресрет на потребите на своите клиенти – пензионери, УНИБанка АД Скопје овозможи ...
| | веќе видена | слични

Стопанска банка АД – Скопје ги известува своите клиенти – пензионерите дека согласно најавата, исплатата на мартовските пензии на шалтер ќе биде овозможено од ...
| | веќе видена | слични

За зајакнување на мерките за заштита од ширење на ковид-19 Стопанска банка информира дека мартовските пензии од фондот на ПИОМ ќе бидат предвремено исплаќани, ...
| | веќе видена | слични

Олеснителна околност во целиот процес кога се во прашање потрошувачките кредити е можноста клиентите онлајн да аплицираат за користење на производот. Дел од ...
| | веќе видена | слични

Централна кооперативна банка ад Скопје ги известува своите почитувани клиенти – пензионери дека во насока на намалување на ризикот и заштита на здравјето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од почетокот на епидемијата со корона вирусот во Македонија, денеска има 205 новозаразени граѓани. Починаа шест пациенти. Министерството за здравство информира ...
сите 693 | | | веќе видена

Главниот координативен кризен штаб ги објави насоките и пропозициите врз основа на кои државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина може да ...
сите 351 | | | веќе видена

Предизборната кампања завршува на 12 јули во 24 часот кога и официјално почнува предизборниот молк, а дотогаш политичките партии и коалициите учесници во ...
сите 539 | | | веќе видена

Изјава за медиуми на Зоран Заев, претседател на СДСМ и носител во ИЕ 4: Пред нас е 15 јули, денот кога треба да одлучиме дали ќе излеземе да избереме сигурност ...
сите 472 | | | веќе видена

Моторџија удрил во велосипедист по што заминал од местото на инцидентот на регионалниот пат Брвеница-Тетово синоќа пред 19 часот, информираа денеска од СВР ...
сите 298 | | | веќе видена

На 15 јули заедно со граѓаните ќе им порачаме на СДСМ и Заев, доста е за сите лаги и лажни ветувања, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, ...
сите 417 | | | веќе видена

Бојан Јовановски, осудениот на девет години затвор во случајот „Рекет“, го објави писмото во јавност преку својот адвокат Сашо Дуковски кое беше прочитано од ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без провизии за трансакции на електронско и мобилно банкарство за физички лица на Охридска банка до 15 април 2020

Од:
До кого (е-маил):
Порака: