Драма во Скопје: Извадил пиштол, па почнал да му се заканува

3 копии

Прилепчанец вчера бил пресретнат од автомобил со непознати регистерски таблици, па по вербална расправија, бил претепан од три лица. „Вчера околу 12.30 часот ...
| | веќе видена | слични

Син физички го нападнал таткото, по што старецот завршил во болница со тешки телесни повреди. „Рано утринава во 01 часот и 30 минути во Полициска станица Гази ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Возач на автомобил, марка „цитроен“, со радовишки регистарски таблички синоќа околу 22:20 часот не застанал пред полициската патрола на крстосница во Радовиш и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне ќе ...
сите 390 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драма во Скопје: Извадил пиштол, па почнал да му се заканува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: