26-годишник се шетал со пиштол на „Партизанска“

3 копии
4 копии

На автопатот Свети Николе–Штип, кај место викано „Медово“, вчера околу 19 часот се превртела цистерна со бензин, со скопски регистарски ознаки, управувана од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 17 часот во СВР Скопје, 38-годишниот С.К. од Скопје пријавил дека во подземен простор на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера напладне С.К.(38) од Скопје пријавил дека во подземен простор на здравствена установа на булеварот „Втора македонска бригада“ во Скопје, пронашол ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Невозможно е да се води конструктивна дебата со човек што не ја зборува вистината – напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашниот ...
сите 372 | | | веќе видена

Венко Филипче, министерот за здравство, утрово информираше дека Комисијата за заразни болести одлучила да и предложи на Владата од граѓаните на Србија, Косово ...
сите 219 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, попладнево во Струга оствари средба со докторите и медицинските сестри од Општата болница, Заводот за нефрологија, ...
сите 115 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети вели дека Зоран Заев, после секоја изјава против ДУИ, му се јавува да му се извини дека не го мислет тоа што го кажа и дека ...
сите 141 | | | веќе видена

МВР соопшти дека полицијата и Државниот пазарен инспекторат вчера затекнале еден угостителски објект кој не ги почитувал владините препораки и здравствените ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

26-годишник се шетал со пиштол на „Партизанска“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: