Кривични пријави за двајца провалници од охридското село Требеништа

Двајца жители на охридското село Требеништа заработија кривични пријави за извршени неколку кражби на повеќе локации во охридско. Според полицијата, лицата Б. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Вчера попладне околу 18: 55 часот на автопатот Свети Николе–Штип, кај место викано „Медово“, се превртела цистерна со бензин, со скопски регистарски ознаки, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четириесетгодишник од селото Шишево, скопско, бил донесен со повреди на Комплексот клиники „Мајка Тереза“, по што починал. Од МВР информираат дека тој се ...
| | веќе видена | слични

Вчера околу 12:45 часот на крстосница од улица „Северен булевар“ и улица „Никола Минчев“ во Кавадарци се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По изборите што ќе се одржат на 15 јули, нема да има вражање на рестриктивните мерки во земјава. Министерот за здравство Венко Филипче вчера рече дека кај нас ...
сите 262 | | | веќе видена

Има драстична разлика во делот на економијата помеѓу нас и СДСМ и тоа го препознаваат граѓаните. Ако во нешто има ВМРО-ДПМНЕ не двојбено позитивно мислење тоа ...
сите 511 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на Анке Гизелa Холштајн, новоименувана амбасадорка на Сојузна Република Германија во ...
сите 246 | | | веќе видена

Обвинителството предложи казни за угостителски објект во Скопје и за управителот на правното лице поради непочитување на мерките за заштита од ...
сите 204 | | | веќе видена

Откако на социјалните мрежи беше објавен телефонскито разговор меѓу екс премиерот Зоран Заев и Грета, со свој коментар на ФБ се јави и екс амбасадорот Арсим ...
сите 23 | | | веќе видена

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и БиХ од денеска може да влезат во земјава само со негативен тест за коронавирус, одлучи Владата.„Владата донесе ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривични пријави за двајца провалници од охридското село Требеништа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: